Blog Foksteriery

25/10/2011

Foksterier krótkowłosy na V Hubertusie Łęczyckim

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 09:21

Hubertus Łęczycki

Hubertus Łęczycki

W dniu 22.10.2011 r.  odbył się V Hubertus Łęczycki z cyklu imprez plenerowych,  promujący wielowiekową tradycje myśliwską, jeżdziecką, kynologie łowiecką oraz proekologicznych styl życia. Z wielka radością przyjęliśmy zaproszenie na tą imprezę. Jednym z punktów programu była prezentacja ras psów myśliwskich. Każdy z uczestników przedstawiał swoją hodowlę i rasę lub tylko posiadane pieski. Ja zapoznałem licznie zgromadzonych sympatyków kynologii łowieckiej z historią powstania rasy foksterier krótkowłosy podkreślając jej wielostronność  pod kątem użytkowości łowieckiej. W obecnym czasie rasa foksterier krótkowłosy jest mylona z innymi pieskami ,więc prezentacja na żywo była doskonałą okazją, aby dostrzec wyrażną różnicę miedzy rasami.

Foksterier krótkowłosy prezentacja rasy

Foksterier krótkowłosy prezentacja rasy

Uroczysta msza Św. Hubertowska została odprawiona w kościele O.O Bernardynów w Łęczycy, po której uczestnicy uroczystości w uroczystym korowodzie przemaszerowali na Plac Kościuszki. Tam nastąpiło wręczenie medali i uroczyste ślubowanie wstępujących w szeregi PZŁ.

Msza św. Hubertowska

Msza św. Hubertowska

W parku miejskim nastąpiło poświęcenie kapliczki na cześć Św. Huberta po czym miłośnicy koni ,ptaków łowczych i psów przenieśli się na Pola Tumskie , aby obserwować gonitwę konną za “lisem” oraz pokaz pracy psów myśliwskich i ptaków łowczych. Wszyscy polubili naszą Torkę ,ale serca podbiła wspaniałą gonitwa za” zającem” takich jakich używa się w czasie pracy chartów . Bez treningu pokazała ,że foksteriery krótkowłose to wspaniała rasy małych piesków w których drzemie duch wojowników, czym wzbudziła radość i podziw publiczności.

Foksterier krótkowłosy oczekiwanie na start

Foksterier krótkowłosy oczekiwanie na start

Jeszcze na koniec zdjęcie z Piotrem i na ognisko .Ważne że nasze pieski przypomniały ,że istnieje rasa foksterier krótkowłosy.

Foksteriery krótkowłose

Foksteriery krótkowłose

11/10/2011

Foksterier krótkowłosy szczenięta-aktualności

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 15:43

Kolejna doba przebiegła spokojnie. Szczenięta przybywają na wadze i Nutka , czyli matka szczeniąt z dnia na dzień staje się bardziej spokojna , a spacery są coraz dłuższe. Powoli myślimy o imionach dla małych, co nie jest rzeczą łatwą.Ponieważ nadajemy imiona raczej brzmiące po polsku znalezienie na literę W może zająć trochę czasu. Zasada jest prosta , imiona maja być na kolejną dla miotu literę alfabetu, lub dowolną , pod warunkiem, że wszystkie szczenięta na tą samą. Może ogłosimy konkurs z nagrodami. Ważne aby się dobrze chowały i w przeszłości reprezentowały rasę foksterier krótkowłosy. Za kilka dni napiszę następną relację uzupełnioną o zdjęcia.

06/10/2011

Foksterier krótkowłosy-szczenięta

Opublikowane jako: Bez kategorii — admin @ 19:14

Miło poinformować sympatyków rasy foksterier krótkowłosy o wydarzeniu, które miało miejsce w naszej hodowli. Suczka Nuta Ganis kryta psem Tamedale Juniniho urodziła szczęśliwie szczenięta. Pierwszy swój poród Nutka zniosła bardzo dzielnie i po sześciu godzinach mogła się zająć całą gromadką. Ciekawe, że w miocie pojawiły się szczenięta biało-czarne. Może matka Nuty, Zorza Amudaria (biało-czarna), lub matka Juniniho, popularnego Lolka , Canterwey Come Hither miały wpływ na umaszczenie części szczeniąt. Pierwsza doba przebiegła bardzo spokojnie . Bardzo byliśmy ciekawi jak sprawdzi się ten angielski pies jako reproduktor.Pierwsze wrażeni ,bardzo wyrównany miot. Mimo wielu lat pracy hodowlanej każdy poród to przeżycie i nadzieje.

Oparte na WordPress

© 2009 - 2015 Foksterier.com.pl - Hodowla Ganis - Foksteriery Krótkowłose